داستان نوآیین

تلاش برای تبدیل شدن به یک کمپانی جهانی...

تاریخچه نوآیین

سال 1381
ورود به دنیای کامپیوتر!
وارد دنیای کامپیوتر و فناوری اطلاعات شدیم و با این عشق ابدی آشنا شدیم! با کامپیوترهای 386 شروع کردیم و رشته کامپیوتر را با عشق برای تحصیل انتخاب و بعد از مدتی با مفاهیم برنامه نویسی و GWBasic آشنا شدیم و با چند کتاب و برنامه سمپل یک برنامه گرافیکی که یک نفر پنالتی میزد و وارد دروازه ای میشد البته دروازبان نمی توانست توپ را بگیرد. ههه 😀
سال 1381
سال 82
شروع اولین کار جدی ما!
به پیشنهاد یکی از دوستان با استفاده از اسلایدهای پاورپوینت برای یک مرکز آموزشی برای هر دانش آموز یک شناسنامه درست می کردیم.
سال 82
نیمه اول سال 83
یک ایده به ذهن ما خورد و بشارت متولد شد!
بعد از آشنایی بیشتر با دنیای برنامه نویسی، زمانی که در یک مرکز آموزشی و پرورش فکری بودیم، ایده ایجاد یک برنامه ثبت نامی و مدیریت نمره ها افتادم و با 2 نفر از دوستانم شروع به طراحی و پیاده سازی کردیم(چه دورانی بود، اینقدر عاشقش شدیم که برای یه گیر کوچیک توی کتابفروشی ها و کتابخونه ها دنبال راه حلش می گشتیم و البته اوایلی بود که با دنیای اینترنت هم داشتیم آشنا میشدیم. ..)
نیمه اول سال 83
از اواسط سال 83 تا اواخر 84
کار بر روی بشارت ادامه دارد...
چقد بابت اجراش روی سیستم ها جلوی مدیر مرکز آموزشی ضایع میشدیم و به خطا میخوردیم 😀 و اون همیشه حمایتمون میکرد که کا رو ادامه بدیم. با حمایتی که از بشارت انجام شد و بعد از کلی بازخورد و ایده ویرایش دوم با تکنولوژی جدیدتری پیاده و اجرا شد.
از اواسط سال 83 تا اواخر 84
سال ۸۵ تا ۸۷
شبکه سازی، آموزش و ورود به دنیای برنامه نویسی وب
شبکه سازی با افراد علاقمند این حوزه، آموزش دیدن و آموزش دادن در مراکز مختلف
ایجاد نرم افزار اطلاعات آموزشگاه های فنی حرفه ای کشور
سال ۸۵ تا ۸۷
سال ۸۷
تاسیس شرکت فناوران پله آخر
نمایندگی جنوب شرق آنتی ویروس بیت دیفندر ایران

فروش بشارت به 30 مرکز آموزشی استان کرمان
تحقیق بازار و شروع تولید نرم افزار انبارداری به اسم تارا که نیمه تمام ماند و یک نرم افزار املاک.

متاسفانه به دلیل تجربه کم در زمینه شرکت داری اولین شکست را تجربه کردیم و در سال 88 شرکت منحل شد.
سال ۸۷
سال ۸۸
بعد از شکست... و روزنه های جدید
بعد از منحل شدن تقریبا کسی از اعضای شرکت نبود که کاری انجام بدیم بجز همان 2 نفری که روز اول با هم نرم افزار بشارت را نوشته بودیم البته با همان ها هم به صورت پاره وقت. نا امید نشدیم و در یک مغازه ی خیلی کوچک( کلا جای 3 تا میز هم نمیشد) با یکی از دوستان که او هم علاقمند به این حرفه بود به صورت شبانه روزی ادامه تولید نرم افزار املاک یکپارچه را دادیم و در یکی از بهترین املاکی های شهرمان پیاده سازی کردیم.
در این حین سفارش یک نرم افزار ارزیابی مدیران بنیاد شهید تهران را گرفتیم و درحال توسعه بازار املاک بودیم که سرو کله بشارت دوباره در اوخر 88 پیدا شد.
سال ۸۸
سال ۸۹
بشارت در حال کشوری شدن، یک قدم نزدیکتر به رویای مان...
به دعوت مدیر آموزشگاهی که برنامه بشارت را نوشته بودیم در مشهد برای یک طرح کشوری مدارس آموزشی قرآنی کشور با ۳ استان دیگر بر سر گرفتن قرارداد جلوی کارشناسان به رقابت پرداختیم. بعد از 2 روز نفس گیر و بررسی کارشناسان ظاهرا نرم افزار ما نزدیکتر به خواسته های آنها بود و ما پیروز آن مرحله شدیم. خیلی عالی بود و یک قدم دیگر به رویامون نزدیکتر شدیم.
ظرف یکسال در 800 مرکز آموزشی خراسان رضوی سیستم را پیاده سازی کردیم، اما به دلایلی که اینجا جای گفتن نیست متاسفانه با کلی زحمت و خواب و بیداری در یکسال و رفت و آمد موفق به بستن قرارداد با وزارت آموزش و پرورش نشدیم. به قول مدیر تیم ما یک تجربه تلخ و شیرین را کردیم و تجربه رو به جلویی کردیم.
سال ۸۹
انتهای سال ۸۹ تا ۹۰
نوآئین متولد شد و خبر ساز شدیم!
این بار با کلی تجربه شرکت جدید رو تاسیس کردیم. نوآئین متولد شد. اسمش رو دوست داریم:) و ماجراجویی های ما با قدرت بیشتری شروع شد.
*همکاری و ایجاد نرم افزار مانیتورینگ و هوشمند سازی (BMS) سایت مخابراتی کوه امیرالمومنین (ع) صنایع ملی مس ایران با شرکت توان جنوب شرق فعال در زمینه تولید ابزارهای دقیق. (در روزنامه مس سرچشمه خبر ساز شدیم)
*پیاده سازی بشارت در 100 مرکز آموزشی زیر نظر سازمان تبلیغات و اداره ارشاد اسلامی.
انتهای سال ۸۹ تا ۹۰
سال ۹۱
تداوم در تولید نرم افزار و ورود به بازار جدید
*دریافت اولین مدرک بین المللی مدیریت سرورهای ویندوزی
*ایجاد اتاق سرور در یکی از مراکز دولتی
*ایجاد اولین سامانه آنلاین یکپارچه مدیریت درخواست ها و انبار پیام نور در کشور و اجرای آن در استان کرمان و 30 مرکز و واحد زیر مجموعه پیام نور. *پیاده سازی سیستم MCS( مانیتورینگ و پیمایش سخت افزارهای کامپیوتری و شبکه دانشگاه پیام نور).
سال ۹۱
اواخر ۹۱ تا اواسط ۹۳
قویتر کردن تیم تولید نرم افزار، و باز هم خبر ساز شدیم!
*عضویت در سازمان نظام صنفی و رایانه ای
*عضویت در شورای عالی انفورماتیک
*ایجاد یک پلتفرم و معماری یکپارچه جهت تولید اصولی تر و بهتر نرم افزار های شرکت
*پیاده سازی اولین انونس اوراژانس بیمارستانی کشور با همکاری شرکت فناوری به سوی آبنده برای مرکز فوریت های پزشکی و افتتاح در مرکز فوریت های پزشکی کرمان توسط رئیس وقت اوژانس های کل کشور. در فارس نیوز هم خبر ساز شدیم. نا گفته نماند که رقبای ما صاایران و رایتل بودند.
*ایجاد اولین اپ موبایل خدمات بیمه ای صندوق بیمه کشاورزی وابسته با بانک کشاورزی (در پایگاه خبر مدیریت خدمات بیمه ای صندوق بیمه کشاورزی کشور باز هم خبر ساز شدیم به دلیل نو بودن و پیشرو بودن)
اواخر ۹۱ تا اواسط ۹۳
نیمه دوم سال ۹۳
تولید نرم افزار و توسعه بازار...
توسعه بازار و فروش محصولات از جمله اپ موبایل خدمات بیمه ای صندوق بیمه کشاورزی به استان های دیگر
پیاده سازی اولین سیستم مدیریت کامزدهای صندوق بیمه کشاورزی به دلیل سابقه درخشان در پیاده سازی اپ موبایل آن سازمان
نیمه دوم سال ۹۳
سال ۹۴
ایحاد سامانه دیتالاگر هوشمند و عضو کمیسیون نرم افزار...
پیاده سازی سامانه هوشمند استخراج اطلاعات دستگاه های الکتریکی مطالعات آب با همکاری شرکت توان جنوب شرق
عضویت در کمیسیون نرم افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای کرمان
سال ۹۴
سال ۹۵
تولید و کلید خوردن ایجاد یک محصول جدید
طراحی و پیاده سازی سامانه سرویس مدارس اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان که 2 ساماه مشابه آن در کشور موجود بود و جزو بهترین ها در نوع خود. *کلید خوردن تولید محصول سامانه یکپارچه مدیریت آموزشگاه ها با هدف سرویس دهی در سراسر کشور با تجاربی که از سامانه بشارت داشتیم که بسیار عالی پیاده سازی شد و تا کنون در آموزشگاه های زیادی در سراسر کشور در حال استفاده می باشند.
سال ۹۵
سال ۹۶
ورود به بازار بین المللی و دریافت حکم از معاون وزیر ارتباطات
یک قدم بزرگ دیگر برداشتیم و وارد بازارهای بین المللی شدیم. همکاری با یک شرکت آمریکایی در زمینه تولید بخشی از یک Ecommerce جهانی که هم اکنون در حال توسعه می باشد.
دریافت حکم از معاون وزیر ارتباطات جهت عضویت و کارشناسی وام های وجوه اداره شده برای استارت آپ ها.
سال ۹۶
سال ۹۷ تا کنون
فعال سازی دپارتمان های جدید
در حال تحقیق و توسعه بازار محصولات و ایجاد زیرساخت های اختصاصی در سطح پسیو و اکتیو
فعال سازی دپارتمان وب سایت و تولید محتوا
ورود به بازار های شبکه و هوشمند سازی که در بزودی شما رو در جریان قرار میدیم...
سال ۹۷ تا کنون